Kurumsal Varlık Yönetimi

SE Asset SE Asset
Varlık Yönetimi
SE BI SE BI
İş Zekası
SE Calibration SE Calibration
Kalibrasyon Yönetimi
SE Document   SE Document
Doküman Yönetimi
SE Forms SE Forms
Kurumsal Form Tasarımları
SE FMEA   SE FMEA
FMEA
SE Incident SE Incident
Vaka Yönetimi
SE PDM   SE PDM
Ürün Veri Yönetimi
SE Maintenance SE Maintenance
Bakım Yönetimi
SE Process   SE Process
Süreç Modelleme ve Analizi
SE Request   SE Request
Servis Talep Yönetimi
SE Storeroom   SE Storeroom
Depo Yönetimi

SE Supply SE Supply

Tedarik ve Hammadde Yönetimi

Genel Bakış

Softexpert EAM varlıkların kullanımını ve performansını optimize ederek en az operasyonel maliyetlere ulaşılmasını sağlamaktadır. Beklenmeyen arıza kayıtlarını eleyerek yaşam döngülerinin kalitesine katkı sağlayan yazılım ortamı tüm üretim, ulaşım, aktarım ve IT süreçlerine de yardım etmektedir.

Softexpert EAM organizasyonlara koruyucu, tahmin edilebilir, rutin işlemler içeren veya kapsamlı programlar geliştirmeyi sağlayan sistem sunar. Araç-Gereç, makina bakımlarının takibi, kalibrasyon süreçlerinin yapılabilirliği ile günlük operasyonların ve çalışanların etkinliğini arttırır.

Ekipman yönetimi ve güvenirliği arttırma olanağı da sunan yazılım regulasyonlara uyumluğu, yasal düzenlemeleri içeren endüstri tabanlı ihtiyaçlara karşılık veren enerji kullanımını optimize ederek sürdürülebilirliğini üst seviyeye çeken bir yapı müşterisine düzenli bir çalışma ortamı sunmaktadır.

Enterprise Asset Management [EAM] Enterprise Asset Management [EAM]

Başarılı firmalar bilindiği gibi varlıklarının performans değerlendirmeleriyle maliyetleri azaltırlar ve kapasite kullanımını büyütürler. Softexpert EAM. Varlık performansını geliştirmeye, servis süresini arttırmaya ve maliyetleri düşürmeye yardımcı olarak varlık yönetimini ve iş akış süreçlerini yönetebilir ve takımlar düzenlemeler yapabilirler.

Varlık Yönetimi

Varlıklarla ilgili kayıtlı veriler bakım aktivitelerinde, spesifikasyonlarda, satın alma alma tarihlerinde, tahmini yaşam süresinde, garanti koşullarında, servis iletişimlerinde, servis-bakım geçmişinde, yedek parça gibi konularda yönetime ve bakım çalışanlarına yardımcı olmaktadır.

Varlık takımlarına ve 3. Parti varlık sorumlularına sağladığı web tabanlı kurumsal yapısı ile geniş yelpazeli doküman formatlarına (MS-Office,CAD,Drawings,PDF) erişim sağlamaktadır.

Önleyici Bakım Planlaması

Önleyici bakım programlarını planlama özelliği ile yazılımda uygulama şansımız bulunmakla beraber otomatik olarak belirli zaman periyotlarına yayılabilmekte ve ölçüm işlemlerini de süreçlere ekleyebilmekteyiz. Adım adım görev listesi oluşturulabilir, ihtiyaç olan materyal listesi hazırlanabilir, checklist sıralanabilir ve yapılacak işin ayrıntılı açıklamaları modül ile yapılabilmektedir.

Koşullu oluşturulan bakım planları oluşabilecek olan arızaları ve planlı olmayan bozulmaları tahmin edilebilir sistem yapısı ile öne çıkmakta ve varlık durumlarını yakından takip edebilmektesiniz. Vibrasyon sıcaklık veya yağ ölçüm bilgileri ve bunların kullanım durumları hakkındaki bilgiye kolaylıkla ulaşabilmektesiniz.

İş Planları

Planlı ve Plansız tüm bakım aktivitelerini oluşturabilir, iş görevlerini çizelgeleyebilir, uygun kaynakları atayabilir, maliyetleri kayıt altına alabilir ilgili bilgi akışını izleyebilir, varlıkların durumlarına bakabilir ve bunların hepsini tek bir çatı altında yazılım platformumuzda yönetebilirsiniz

Servis tekliflerinin tanımlanması organizasyonel iletişimi geliştirmeye yardımcı olmaktadır.

Materyal Yönetimi

Optimizasyona yardımcı olan yazılım ve depo planlamasını da bakım taleplerine göre doğru şekilde düzenlemeye yardımcı olur. Doğru parçaların doğru zamanda tedarik edilmesi, sevkiyata ulaşması veya üretim için gerekli olan hammaddelerin stok seviyeleri Softexpert EAM ile yönetilebilir. Zaman kontrol ayarları ile materyal hareketleri kayıtları tutulabilir ve istenilen raporlar sistemden kolayca alınabilir.

Kalibrasyon Yönetimi

Calibrasyon aktivitelerinin tümü planlanabilir ve belli bir programa oturtularak çizelgeleme işlemi hızlı bir biçimde yapılandırılabilir. Tüm bu işlemler yapılırken aktivitelere ait maliyet bilgilerine de ulaşılabilmektedir.  Tekrarlı, hızlı ve doğru otomasyonlar ile görevlerinizi yürütebilirsiniz. Bunlara ait kalibrasyon raporları ve sertifikaları uyumlu regulasyonlara göre yaratabilirsiniz.

Sizin için en iyi kapsam ve lokasyon

Softexpert EAM, nerede olursanız olun varlık bilgilerine dokümantasyon yapısı ve esnek web tabanlı kullanıcı arayüzü ile ulaşmanızı sağlar. BPM otomasyon kapasiteleri, kullanıcıların sahip olduğu alternatif interaktif çalışma alanları ve basit formlar aralığı ile rolü belirli bilgilendirme işlemlerine ulaşabilir.

Softexpert EAM, iş sonuçlarınızı ve raporlarnızı kolaylıkla binlerce kullanıcı ve milyonlarca aktivite içinde kolaylıkla sonuç elde etmenizi ve rapor almanızı sağlamaktadır. Softexpert çözüm paketimiz sağlam bir java mimarisi üzerinde dizayn edilmiştir. Güvenlik ve esnek entegreli özellikleriyle avantajını müşterisine sunmaktadır.

Screenshots (Click to Enlarge)

Asset inventory
Asset structure
Material control
Document control
Preventive maintenance
Asset KPI's
Failure analysis
Work orders monitoring

 

Zorluklar

Bütün sektörlerdeki firmalar yoğun zorluklarla karşı karşıya kalmaktadır. Maliyetlerin artması, karlılığın düşmesi ve etkinliğin azalması bunlardan birkaçı olarak düşünülebilir. Şirketler buna ek olarak, hızlı bir biçimde değişen regulasyonlarla başa çıkabilmek ve kalite, güvenlik, etkinlik gibi konularda sürekli gelişme ve büyüme ortamı sağlamak istemektedirler. Kısaca firmalar zorlu bir görev olan maliyetleri nasıl en iyi derecede optimize ederim sorusuna yanıt ararken, bunu yaparken de tedarik zincirlerindeki kalite değerinin azalmaması sorularıyla karşılaşırlar.